Вибираємо водонагрівач

Вибираємо водонагрівач

Відключення гарячої води - нерідке явище в нашій країні. Саме тому з кожним роком все більша кількість сімей набувають водонагрівачі. Адже завдяки такому приладу у вас може бути безперебійна подача гарячої води, незалежно від будь-яких факторів. Зараз в магазинах представлений широкий асортимент водонагрівачів. Однак далеко не всі знають про те, як правильно вибрати відповідну модель.

Для початку необхідно зрозуміти, що все водонагрівачі можуть бути газовими або електричними. Перший вид нагрівачів є найекономічнішим, адже газ коштує помітно дешевше електрики. Не варто плутати сучасні нагрівачами з газовими колонками, які були раніше. Адже зараз у них відмінна продуктивність і красивим сучасний дизайн. При виборі цього нагрівача зверніть увагу на його потужність. Якщо ви будете користуватися ним нечасто і тільки у ванній кімнаті, то вибирайте моделі потужністю не більше 19 кВт. У разі якщо ви плануєте часто купатися і включати гарячу воду у ванній кімнаті і на кухні, вибирайте варіанти з потужністю до 28 кВт. Варто відзначити, що газові водонагрівачі можна встановлювати і в квартирах, і в приватних будинках. Щоб встановити газовий нагрівач в квартирі, необхідно спеціально дозвіл.

Електричні моделі водонагрівачів можуть бути проточними і накопичувальними. Другий варіант нагрівачів відрізняється тим, що для роботи досить просто включити його в розетку. Також завдяки такому пристрою можна одночасно користуватися гарячою водою і на кухні, і у ванній кімнаті. Варто зазначити, що такі моделі відрізняються великими розмірами, що є недоліком для власників маленьких квартир. Якщо ви виберете модель з нагрівальним елементом. Який стикається з водою, то його необхідно періодично чистити від накипу. Тому краще вибрати моделі, у яких нагрівальний елемент не стикається з водою. Для того щоб вода в накопичувальному нагрівачі стала теплою, їй потрібен певний час, щоб нагрітися.

Що стосується проточних моделей, то вода в них нагрівається і відразу ж випливає. Завдяки цьому можна отримати теплу воду, яка була тільки що нагріта. Тепла вода почне литися відразу після відкриття крана, що дуже зручно. Такі моделі не вимагають постійного обслуговування ремонтними службами. Встановлювати проточний нагрівальний водонагрівач можна в будь-якому приміщенні. Єдиним мінусом таких моделей є велике споживання електричної енергії.

Всі водонагрівачі можуть бути горизонтальними і вертикальними. Найкраще вибирати вертикальний варіант, адже саме в ньому вода буде нагріватися помітно швидше. Горизонтальні моделі встановлюються в тих квартирах, де немає можливості встановити вертикальну модель. 

Зверніть увагу на ємність нагрівача, щоб витрата води був достатнім. Якщо ви хочете нагрівач для миття посуду, то вибирайте продуктивність три літри в хвилину. Для прийняття душу досить три-чотири літри в хвилину. Якщо ж ви хочете користуватися водою одночасно в декількох точках, то вибирайте продуктивність до восьми літрів води за хвилину. Фахівці рекомендують не вибирати моделі, продуктивність яких менше чотирьох літрів в хвилину.

Таким чином, можна зробити висновок про те, що вибір водонагрівача - важливе і відповідальне справа. Зверніть увагу на те, що обсяг бака не повинен бути менше п'ятдесяти літрів. Вдалого вибору!

08.08.2018