Вибираємо пліту для кухні

Вибираємо пліту для кухні

За місцем розташування плити можна поділити на окремі, які стоять відокремлено, і вбудовуються, які вписані в конструкцію кухонних меблів. Причому плити вбудованого типу будуть мати більш високу ціну. Але головне поділ кухонних плит проводять за принципом їх роботи: одні плити працюють від газу, інші - від електрики, а треті - це плити комбінованого типу. У свою чергу, ці великі групи поділяються на більш дрібні. Візьмемо, наприклад, електричні плити: серед них є класичні, електричні і склокерамічні плити. 

Розглянемо докладніше плити склокерамічні: у них є гладка дзеркальна поверхня з позначеними на ній конфорками. Завдяки плоскій поверхні посуд на таких плитах ніколи не перевернеться. Міцність стеклокерамического покриття у цих плит така, що дозволяє без наслідків впустити на них чавунну сковорідку. 

Теплопровідність цього виду плит висока, якщо порівнювати її з параметрами традиційних видів плит. У склокерамічних плит майже миттєво розігріваються конфорки, розпечена спіраль дуже швидко передає своє тепло посуді через скло. Крім того, у деяких моделей склокерамічних плит є двоконтурні конфорки, які дозволяють вибирати площа нагріву, включаючи або більший, або менший діаметр. А ще конфорки дають можливість скористатися зоною нагріву, яка має овальну форму, це досягається перемиканням режиму, при якому активізується додаткова дільниця нагрівача. Таким чином замість круглої конфорки виходить конфорка овальна, що потрібно для забезпечення рівномірних умов нагріву посуду овальної форми, наприклад, качатників.

До переваг конфорок склокерамічних плит можна віднести наявність у них спеціального індикатора, який вказує рівень залишкового тепла, тобто можна буде легко визначити неостиглу конфорку. 

Тепер звернемося до недоліків, які знайдуться і у склокерамічних плит. До таких можна буде віднести наявність у плити низьких бортиків, що дозволяє втекла рідини протікати з її поверхні прямо на кухонний підлогу. А якщо рідина заллє сусідню неостиглу конфорку, то поверхню плити може потріскатися і зажадає заміни, на що піде чимала сума. Ще для керамічних плит потрібно буде використовувати дорогу якісну посуд, що має рівне, гладке дно.

Альтернативою застосуванню склокерамічною плити може стати звичайна електроплита, вона обійдеться дешевше керамічної і навіть буде більш практичною, оскільки конфорки у класичній електроплити мають більш високу стійкість до механічних і температурних впливів, звичайно зменшують шанс скористатися послугами ремонтної майстерні. Правда, їжа на такій плиті буде готуватися повільніше, ніж на плиті керамічної.

А що ж газові плити? Вони випускаються з різною поверхнею: вона може бути нержавіючої, а може бути забарвленою спеціальної твердої білої або кольоровою емаллю, яка прекрасно миється. Сучасні плити стали оснащуватися знімними гратами-підставками, що дуже зручно для використання, адже такі грати можна буде мити окремо, навіть із застосуванням посудомийної машини.

Можлива витік газу в таких плитах контролюється автоматично, для цього їх оснащують системою Gas Control. Ця система сама відключить газ, якщо полум'я несподівано згасло, значить можна не боятися витоку, навіть якщо втекла рідина заллє полум'я.

Ще газові плити мають функцію кнопки живлення, тобто газ запалюється за допомогою автомата електронного запалювання, варто тільки повернути ручку. 

Газові плити забезпечені конфорками з двома кільцевими пальниками, що мають малий і великий радіуси дії. Сучасні моделі плит стали постачати датчиком, який контролює нагрів дна посуду, з його допомогою підтримується оптимальна інтенсивність газового полум'я.

Серед газових плит є моделі вищого класу, їх конструкція виключає відкрите полум'я, воно ховається під покриттям керамічного типу. Ці плити не вимагають чищення і в зверненні вони є безпечними. 

Є ще третій тип кухонних плит - це змішаний, або комбінований. Наприклад, коли плита буде мати дві конфорки електричного типу, а дві інших - газового типу, крім того, у неї ще буде електрична духовка. Цей тип плит може дуже стане в нагоді там, де є нестабільне постачання населення електрикою і газом.

Крім основних конфорок, у плит є ще такий обов'язковий елемент, як духовка. Звичайні духовки обов'язково матимуть в своєму складі нагрівальні елементи, розташовані вгорі і внизу, це дає рівномірний нагрів. Температура в духовці може регулюватися, крім цього, вона оснащується підсвічуванням і таймером.

09.08.2018