Стабілізатор напруги

Стабілізатор напруги

Ні для кого не секрет, що стан комунального господарства міст і прилеглих до них селищ в нашій країні ще, м'яко кажучи, далеко від такого, яке може забезпечити чесним платникам податків спокійне і благополучне існування. Так, наприклад, міські електричні мережі і живить їх трансформаторне господарство абсолютно не гарантує сьогодні своїм споживачам надійне і відповідає міжнародним нормам і правилам енергопостачання.

Ще гірша ситуація з електроенергією, що надходить в села і приміські селища. Через відсутність необхідних коштів і фахівців там практично не проводяться роботи щодо своєчасного технічного обслуговування кабельних і повітряних ліній, трансформаторів і захисних пристроїв, що відключають. Про виділення грошей на проведення планових та капітальних ремонтів там не говорять навіть пошепки.

Перевантажені трансформатори і невірно розраховані кабельні лінії, постаріла ізоляція електропроводки та відповідних до будинків проводів сприяють виникненню значних перепадів напруги і призводять до швидкого виходу з ладу побутових електроприладів і освітлювальної апаратури. Врахуйте при цьому, що існуюча законодавча база сьогодні не на боці споживачів, і всі витрати по ремонту згорілої апаратури повністю ляжуть на ваші плечі. 

Часто фахівці, які прибули в забуті богом куточки нашої країни, тільки погіршують і без того складну ситуацію, коли перемикають живлять трансформатори на додаткові обмотки, що підвищують вихідну напругу. В результаті, незначно піднімаючи напругу в мережі у вечірній час, вони таким чином створюють дуже небезпечну ситуацію в ненавантажений денний період часу. Напруга, що потрапило в будинок, часом досягає значень 247; 260; 270 В і безжально «вбиває» все включені в домашню мережу побутові електроприлади і доведеться звертатись в сервісні служби з ремонту холодильників та не тільки.

Похмуро, скажете ви? Ні, вихід є! Стараннями наших і зарубіжних фахівців, вдалося знайти вихід з такої ситуації. Створено унікальний пристрій - побутовий стабілізатор напруги. Пристрій, що представляє собою сучасну електронну систему, дозволяє за частки секунд вирівняти перепади і скачки напруги, забезпечити споживачів якісним змінною напругою в межах значення 220 В ± 5%. Електронні стабілізатори напруги стануть надійним захистом вашого домашнього електрообладнання та будь-яких побутових приладів. Їх робота безшумна, але кропітка. Конструкція електронного стабілізатора забезпечує його надійну роботу в будь-яких умовах експлуатації на довгі роки, при цьому не вимагає ніякого обслуговування.

Як вибрати стабілізатор напруги

Для правильного вибору стабілізатора напруги дуже важливо визначитися з параметрами вашої електричної мережі і споживаної протягом доби електричною потужністю. Невірні вихідні дані не дозволять вибрати задовольняє вашим вимогам стабілізатор напруги, що забезпечує оптимальний режим його роботи. В результаті ви викинете гроші на вітер, не добившись бажаних результатів.

1. Кількість фаз мережі живлення Виробниками випускаються стабілізатори напруги як для однофазної, так і для трифазної електричних мереж. Для власників квартир багатоповерхових будинків, традиційно які живляться від побутових електричних лічильників, розташованих на сходовому майданчику, цілком підійде однофазний електронний стабілізатор. Щасливі власники приватного житла, заміських котеджів або дачних будиночків в більшості своїй використовують трифазні мережі. При виборі стабілізатора напруги їм варто звернути увагу на трифазні моделі. Справедливості заради, варто відзначити, що таке джерело стабілізованого змінної напруги нічим не відрізняється за своїми параметрами і конструктивно складається з трьох однофазних блоків, з'єднаних в «зірку».

2. Величина нижнього і верхнього значення вхідної напруги При виборі стабілізатора напруги мережі змінного струму дуже важливо знати діапазон зміни значень напруги в вашій електромережі. Для цієї мети необхідно скласти карту вимірів напруги протягом доби. При цьому зовсім необов'язково відпрошуватися з роботи, щоб, сидячи біля електричної розетки, кожні півгодини знімати показання контрольного вольтметра. Досить буде підключити щупи вимірювального приладу до домашньої електромережі і записати отримані значення ввечері після роботи і вранці перед виходом на роботу.

3. Номінальна потужність стабілізатора змінної напруги Дуже важливим параметром будь-якого стабілізатора напруги вважається його повна номінальна потужність. Вона фактично визначає ефективність роботи пристрою при підключенні того або іншого навантаження. Тому для вибору стабілізатора змінної напруги найбільше значення має знання споживаної потужності при найменшому значенні напруги в вашій мережі. При цьому, володіючи навіть шкільними знаннями в електротехніці, ви без зусиль зможете розрахувати цю величину. Складіть паспортні потужності всіх побутових електроприладів, що працюють в вечірній період, і ви отримаєте те саме значення споживаної потужності при найнижчому в вашої домашньої мережі напрузі.

09.08.2018