Про ремонт холодильників

Про ремонт холодильників

Ремонт сучасних холодильників є складним і не завжди швидкий процес, механіки по ремонту холодильників повинні мати знання і навички: зварювальних робіт, ремонт електричної і електронних частин холодильника. Адже сучасний холодильник, це вже не бабусин холодильник з трьома запчастинами - мотор-компресор, пусковий реле і терморегулятор. Сучасний холодильник управляється електронним модулем управління, температура зчитується електронними датчиками, електронне управління відтайки системи no frost і т.д.

Ми не будемо вникати глибоко в технічні аспекти вузлів і деталей холодильника, а просто спробуємо викласти вам значення деталей з точки зору споживача, для загального розуміння.

Мотор-компресор холодильника - сама назва говорить, що ця частина складається з двох частин: електричний мотор складається як завжди з ротора і статора і компресора, що складається як зазвичай з поршня і клапана. Електрична двигун приводить в рух компресор, який перекачує хладон по системі холодильника. Одним словом мотор-компресор в прямому сенсі є серцем холодильного агрегату. В останніх поколіннях застосовуються інверторні мотор-компресори.

Конденсатор повітряного охолодження холодильника - теплообмінна частина, хладогент надходить з мотор-компресора остигає до температури конденсації, переходить в рідкий стан. Більш наочно, це решітка з задньої частини вашого холодильника, в інших моделях може бути запінили в шафу холодильника.

Фільтр-осушувач -  хладон надходить з конденсатора через фільтр в капілярна трубку, фільтр запобігає засмічення капілярної трубки і очищає хладогент від вологи.

Випарник холодильника -  як і вище описаний конденсатор частина теплообміну, тільки навпаки. У випарник хладогент надходить через капілярні трубку, де в свою чергу холод віддається продуктам і через зворотний трубопровід вже в газоподібний хладогент повертається до компресора і так по колу.

Електронний модуль холодильника -  якщо мотор-компресор серце, то модуль управління без перебільшення мозок холодильника керований мікропроцесором, який зчитує показники датчиків температури, управляє заслінками, імпульсними клапанами, включенням \ вимиканням холодильника.

Терморегулятор -  він же термостат, простіше кажучи механічне реле температури, яке включає і вимикає ваш холодильник при досягненні заданої температури, за принципом стиснення при охолодженні і разжатия при нагріванні газу в сильфони трубці приладу, яка в свою чергу впливає на контактну групу термостата.

Датчик температури (sensor) -  це електронний елемент термистор, який змінює свій опір від значень температури. Показання термистора зчитуються модулем управління.

Пуско-захисне реле мотор компресора - назва говорить сама за себе, служить для запуску і захисту мотор-компресора.

Заслінка холодильника -  застосовується в холодильниках з системою no frost, відкриває або закриває подачу потоку холодного повітря при досягненні заданої температури в відділення холодильника.

Вентилятор обдування -  маємо на увазі вентилятор системи no frost, розганяє холодне повітря по холодильному шафі.

31.08.2018