Правильна і швидке розморожування холодильника

Правильна і швидке розморожування холодильника

Займатися розморожуванням холодильника доводиться всім без винятку, але лише частина людей робить це правильно. В результаті можуть виникнути непередбачені відмови, яких бути не повинно. Тобто, люди самі створюють проблеми собі і техніці. З даної статті ви дізнаєтеся, як грамотно розморозити холодильний агрегат, не побоюючись за його поломку. Сподіваємося, вам також цікаво буде дізнатися, як можна в кілька разів безпечно прискорити процес відтавання.

Чому відбувається наростання сніжної шуби всередині холодильника?

Частота відтавання холодильника залежить від ступеня наростання сніжної шуби і льоду на внутрішніх поверхнях агрегату. Кому-то доводиться займатися розморожуванням по 5 разів на рік, а комусь достатньо і 1 разу. Можна значно зменшити кількість разморозок, якщо розуміти, через що відбувається таке наростання. Ступінь наростання льоду і снігу залежить від таких факторів:

- Всередину холодильної або морозильної камери проникає повітря з приміщення. Відбувається це через нещільного прилягання двері або в разі пошкодження дверного гумового ущільнювача. Слід перевірити двері і усунути дефект.

- Холодильник занадто часто відкривається, а двері підлягає тримається відкритою.

- Усередині холодильника відбувається активне випаровування рідин. Якщо якісь продукти знаходяться в негерметичних упаковках, то вони поступово віддають свою вологу холодильника. Те ж саме стосується відкритих каструль або банок. Вони повинні бути закриті якомога щільніше.

Правильне проведення розморожування, розморожувати холодильник рекомендується в наступному порядку:

1. Холодильник вімикається від мережі. Якщо є можливість холодильну і морозильну камери розморожувати окремо, то можна цим скористатися, за потребою.

2. Якщо передбачена автоматичне розморожування, то агрегат від мережі не відключається, а включається кнопка автоматичного відтавання.

3. З холодильника і морозилки витягуються всі продукти.

4. Двері холодильника потрібно зафіксувати у відкритому положенні.

5. Зазвичай під холодильником знаходиться лоток, в який стікає волога. Слід переконатися в його наявності, щоб вода не витікала на підлогу. По можливості, на полицях холодильника також бажано розставити лотки для збору води або прокласти сухі ганчірки.

6. Канал для стоку води прочищається спеціальної пластикової паличкою.

7. Тепер необхідно дочекатися, поки весь сніг або лід розтане.

8. Холодильник очищається і миється зсередини. Для цього краще застосувати харчову соду, яка є безпечною для будь-якого типу поверхонь. Особлива увага приділяється чистоті ущільнювачів гумок.

9. Після миття все поверхні протираються насухо. Після цього холодильник ще протягом години залишається з відчиненими дверцятами. Це необхідно для випаровування вологи з тих місць, до яких не вдалося дістатися через їх важкодоступність.

10. Всередину холодильника завантажуються продукти, після чого агрегат включається в мережу.

Прискорення процесу відтавання

Попередження! Для прискорення розморожування не можна використовувати металеві або будь-які тверді предмети, щоб уникнути пошкодження нутрощів холодильника. Великий ризик не тільки пробити стінку випарника, а й відірвати примерзлий трубку з фреоном, потім доведеться запрошувати спеціалістів по ремонту холодильників в Києві.

Прискорити процес відтавання можна двома, цілком безпечними способами:

1 спосіб

На полиці холодильника встановлюються миски з гарячою водою. Вони допомагають льоду і снігу швидше розтанути. У міру остигання води в мисках, в них наливається нова гаряча порція. Даний спосіб застосовується тільки в тому випадку, якщо холодильник вимикається від мережі. Якщо використовується функція автоматичного відтавання, то гаряча вода не застосовується.

2 спосіб

Можна застосувати звичайний побутовий фен. Струмінь гарячого повітря направляється на накопичення льоду, допомагаючи йому танути. На гумові ущільнювачі повітря направляти не можна, так як вони пересохнуть і втратять еластичність.

Керуючись даними порадами, ви зможете безпечно і швидко розморозити холодильник, не заподіявши йому шкоди. Також перераховані поради допоможуть вам рідше проводити операції по розморожуванні.

21.09.2018