Компресор - серце холодильника

Компресор - серце холодильника

Раз вже вам належить покупка нового холодильника, то підійдіть до неї з усією серйозністю. Цим ви заощадите свої гроші, збережіть в порядку свою нервову систему і будете раді новому приладу на вашій кухні, що тягне за собою ряд позитивних емоцій. А для цього слід орієнтуватися в особливостях конструкції холодильників, розуміти принцип роботи приладу, його функціональне забезпечення, мати уявлення про сучасному дизайні холодильників і матеріали, що використовуються в їх виробництві, щоб гроші, витрачені на покупку холодильника, ви витратили з розумом!

З цього, колосального за своїми розмірами, обсягу інформації розглянемо 4 види компресорів, які і є рушійною силою роботи холодильника. Дізнаємося переваги і недоліки кожного з них і зробимо свій правильний вибір на користь найкращого компресора при покупці холодильного обладнання. І, при цьому, неодмінно скористаємося порадами професіоналів.

Види холодильників в залежності від системи охолодження:

З метою загального ознайомлення з холодильним обладнанням, доведемо до відома недосвідченого покупця, що в залежності від способів охолодження холодильників, вони бувають:

- Компресійні,

тобто, циркуляцію хладагента / газу виконує компресор. До них відносяться побутові та промислові холодильники.

- Абсорбционные,

тобто, холодоагент / рідина циркулює за рахунок нагріву теплообмінника. Такі холодильники, найчастіше, знаходять своє застосування у далекобійників.

- Термоелектричні,

тобто, функціональне заміщення електричними напівпровідниковими пластинами контурної циркуляції холодоагенту. Автомобілісти, туристи, мандрівники практично не обходяться без таких холодильників.

Компресор - серце / рушійна сила холодильника

Мова про те, що циркуляцією холодоагенту / газу в холодильному агрегаті зайнятий компресор. Побутові компресійні холодильники бувають:

1. однокомпресорний,
що означає, що обидві камери охолоджуються за рахунок роботи одного двигуна. При цьому двигун зазнає постійних великих навантажень і ймовірність його швидкого зношування висока. Але, багато споживачів цінують такі моделі:
- за їх тишу, в порівнянні з двохкомпресорних приладами, і
- менша витрата енергії.
 
2. Двохкомпресорні,
що означає наявність індивідуальних компресорів в кожній з камер, що відповідно дає великі прерогативи такому агрегату:
1) Незалежність температурних режимів в окремих камерах
2) Можливість відключення будь-який з камер за потребою різного роду. При цьому температура (+ 15 ° С) на заваді виникненню цвілі в функціонуючої камері, оскільки буде підтримуватися незмінною.
3) Довговічність
4) Незалежність одного компресора від іншого дозволяє здійснювати супер заморозку, що виключено в однокомпресорних приладах.
Але, слід взяти до уваги, що наявність двох камер в холодильнику не означає, що він - двохкомпресорний. Підтвердження наявності в холодильнику двох компресорів слід підтвердити у продавця окремо.

4 види компресорів

У конструкціях холодильників застосовують 4 види компресорів, це:

1. Кривошипно-шатунний / звичайний

Цей старожил, так можна назвати звичайний вид компресора, встановлювався ще на перших моделях холодильників. Процес роботи такий: насос змушує переміщатися по трубках фреон. «Включити» і «вимкнути» - ось і все режими роботи приладу з таким компресором. Позитивними якостями такого компресора є:
- конструктивная простота холодильника
- низька вартість холодильника в порівнянні з холодильниками, обладнаними ін. Видами компресорів.

2. Лінійний

Взагалі, лінійний компресор - це інновація в сучасних холодильниках, хоча принцип його роботи досить простий. Щоб досягти оптимальної температури, компресор працює на повну потужність, охолоджуючи при цьому камеру, потім вимикається. За допомогою температурних датчиків при зміні температури, він включається знову і так постійно. Звичайно, такий процес роботи дає додаткові навантаження, як на електромережу, так і на сам холодильник. Робочий фон шуму супроводжується окремими «клацанням», що виходять від реле.
Якщо розглянути ці 2 види компресорів, то однозначно прийдемо до висновку, що лінійний компресор за своїми показниками виграє у кривошипно-шатунного. А чому, поцікавимося у професіоналів.
Експерти Випробувального центру, провівши відповідні випробування, однозначно дійшли висновку на користь лінійного компресора.
1). При оснащенні лінійним компресором, що зберігаються в ньому продукти довше зберігають свої корисні якості завдяки стабільній підтримці необхідної температури.
2). З лінійним компресором холодильник багато економічніше у витраті електрики.
3). Холодильник з лінійним компресором працює менш шумно.

3. Інверторний

Інверторний компресор в процесі роботи холодильника самостійно не відключається. При досягненні оптимальних температур відбувається зниження його потужності, зменшувати обороти. Так відбувається оскільки, завдяки инвертору, перепадів температури не відбувається зовсім. Тим самим вся робоча система приладу захищена від перевантажень. Тому до переваг таких компресорів відносяться наступні показники:
- Енергозбереження
- Зниження шуму від роботи приладу
- Стабільність в роботі компресора
- Підвищення терміну служби приладу
Недоліком инверторного компресора можна вважати його високу вартість.

4. лінійно-побутовий

Лінійно інверторному компресора, як найбільш тихому і економічному за своєю конструкцією, належать усі лаври першості в перевагах робочих характеристик, але і вартість таких компресорів - найвища на ринку.
І так, підведемо підсумок в інтересах вибору холодильника.

Купуємо холодильник двохкомпресорний з лінійними компресорами. Остаточний вибір холодильника за вами!

Одним з найважливіших параметрів при покупці холодильника є його вартість. Зрозуміло, що прилад з 2-ма компресорами буде коштувати дорожче того, який з 1-м. але,

1) перевагу краще віддати двохкомпресорних моделі.

На якому ж вигляді компресора зупинити свій вибір? безумовно,

2) вибираємо лінійний компресор

3) Купуємо холодильник з лінійно-інверторними компресорами

лише, коли ви не обмежені своїм бюджетом і хочете шикарну супер технологічну модель холодильника, просто - ноу-хау!
Вибираючи модель холодильника, керуйтеся ще й такими параметрами, як:
- літраж / місткість холодильника , необхідний для вашого користування приладом,
- частота періодів відсутності вдома , коли залишається включеною тільки морозилка,
- навантаження на електричні мережі з урахуванням відведених потужностей на ваше житло,
- свіжість збережених в холодильнику продуктів , точніше якість їх збереження.
Вважайте, що перший крок у виборі холодильника вже зроблений. Сміливіше приступайте до дослідження не менш важливих критеріїв, як види моделей холодильників, функціональне оснащення, додаткові функції, клас холодильника, способи розморожування і т.п. і остаточний вибір не за горами. Не забудьте скористатися рекомендаціями професіоналів з ремонту холодильників, які вам дано в статті. Вибір моделі холодильника - за вами! Вдалої покупки!

29.03.2021