Холодильник Side-by-Side

Холодильник Side-by-Side

Технологія Side-by-Side (буквальний переклад з англійської - «пліч-о-пліч») здійснила справжню революцію в світі побутової електроніки. Звичний вигляд холодильника сильно змінився: він став значно більший і «солідніше», придбавши чільний статус серед кухонної техніки. З одного боку, перетворення пішло на користь споживачам, оскільки агрегат зміг надати набагато більше простору для зберігання продуктів, але, разом з тим, з'явилися і додаткові клопоти. Так окупають чи переваги набирає популярність моделі її недоліки?

Особливості пристрою

Широта розмаху холодильників Сайд бай Сайд пояснюється їх американським походженням. Заокеанська життя здебільшого проходить не в тісних міських квартирах, а в приватних будинках, при цьому американці мають звичку затариваться провізією на довгі тижні вперед. Рядовому холодильника справлятися з таким навантаженням вкрай нелегко, і якщо вже житлова площа цілком дозволяє встановлювати великогабаритні прилади, виникла ідея створити добротну, супер-містку модель з орними дверцями - по аналогії з великим шафою.

Стулки камер у холодильників Side-by-Side можуть відкриватися як в одну сторону (обидві вліво або обидві вправо), так і в різні - все залежить від уподобань користувача. Радіус відкривання зазвичай становить 120 градусів.

Головна відмінна риса Side-by-Side - нетипове положення морозилки: вона стоїть «пліч-о-пліч» до холодильного відділення, ніж, власне, і пояснюється назва технології. Будучи «індивідуальністю», морозильна камера вміщує пристойну кількість їжі, як якщо б був придбаний окремий морозильний прилад. В цілому холодильник може мати до 800 літрів корисного об'єму (мінімальне значення - 300 л), що вдвічі або втричі перевищує стандартні показники. Для великої родини дійсно неоціненне підмога!

Типові габарити холодильників Side-by-Side: глибина в діапазоні 63-95 см, висота від 170 до 250 см, ширина в межах 80-125 см. На частку морозильника може припадати від однієї третьої до однієї п'ятої частини загального корисного об'єму.

Корисним нововведенням «американця» стала генерація льоду - функція, яка присутня практично у всіх моделей, дозволяє в будь-який час отримати порцію замороженої або сильно охолодженої води. Для цього розробники передбачають можливість підключення до водопроводу і впроваджують систему фільтрації: досить встановити стакан або глечик в спеціальне віконце, і холодильник видасть потрібну кількість кубиків льоду (або поділиться найчистішої крижаною водою). Якщо немає доступу до водопровідної мережі, генератор льоду може брати рідину з пляшки - її буде качати спеціальна помпа.

Переваги моделі

Місткі камери і здатність до виробництва льоду - далеко не єдині «чесноти» Сайд бай Сайд. Ось чому ще може похвалитися «американець»:

Робота в автономному режимі - якщо немає потреби в експлуатації морозилки (або, навпаки, тимчасово не використовується зона охолодження), відділення можна спокійно відключити, і це ніяк не порушить роботу агрегату (за умови, що модель підтримує так званий «відпускної» режим) . Температура виставляється індивідуально для кожної камери, і завдяки роздільному охолодженню запахи продуктів не змішуються.

Наявність секцій з особливим мікрокліматом - в холодильній частини пристрою зазвичай є відділи, виділені під конкретні потреби:

- Нульова камера , або зона свіжості - в її межах температура стабільно тримається на рівні 0 - +1 градуса. Організовується обдув морозним повітрям з сусіднього відділення; як правило, виділено 2 бокси - з низькою і високою вологістю.

- Камера змінної вологості - умови можуть коригуватися користувачем, при необхідності запускається подача сухого повітря. Найкращим чином підходить для зберігання зелені, свіжих фруктів і овочів. Контейнери зазвичай висувні, різні види плодів не змішуються за рахунок присутності перегородок.

- Фреш - зона , в якій температура опускається на кілька градусів нижче в порівнянні з основною камерою. Ідеальне місце під розміщення молочних продуктів та іншої швидко псується їжі на кшталт м'яса або риби.

- Міні-бар , призначений для охолодження напоїв - конструюється так, щоб пляшки розташовувалися максимально зручно і компактно. Найчастіше кріпиться до дверей, але при цьому має власну дверцята, щоб не доводилося відкривати всю камеру. Кліматичні умови наближені до тих, що панують у винному погребі.

Відсутність необхідності розморожування - в холодильниках Side-by-Side організована примусова циркуляція повітря, яка перешкоджає утворенню полою на стінках камер. Їй же агрегат зобов'язаний «талантом» до швидкого охолодження і прискореної заморожуванні.

Можливість вбудовування або близького розташування до стіни - на відміну від традиційних холодильників з нижньої чи верхньої камерою заморожування, в Сайд бай Сайд практикується установка теплообмінника не позаду, а знизу корпусу - безпосередньо під днищем. Відповідно, немає перешкод до того, щоб наблизити агрегат максимально близько до стіни або вписати в кухонний гарнітур. Блок теплообміну, до слова, має особливий елемент, що перешкоджає накопиченню пилу - це автоматично позбавляє від зайвих клопотів з чищенням.

Зниження рівня шуму - така опція є не у всіх, але зустрічається все частіше. Суть в тому, що прилад може перемикатися на тихий режим роботи, щоб не заважати відпочинку домочадців.

Від плюсів - до мінусів

Навіть будучи супер-прогресивними, холодильники з бічної морозилкою часом піддаються критиці. До числа недоліків відносять такі особливості:

- Претензія на велику площу : щоб експлуатація була комфортною, метраж кухні повинен становити мінімум 7 квадратів. Недостатньо просто втиснути техніку в скромне простір - слід враховувати той факт, що розсувні двері можуть заподіювати суттєві незручності.

- Складнощі в транспортуванні : перевезення та встановлення такого великого приладу викликає чимало клопоту - особливо в тих випадках, коли холодильник доводиться піднімати по сходах на високий поверх (важливо знати, що пересуватися агрегат повинен виключно у вертикальному положенні) . Свободу для маневрів надає далеко не кожне житло, і якщо дверцята техніки ще можна без праці демонтувати, з міжкімнатними дверима все не так однозначно.

- Неможливість установки на «тепла підлога» : як зазначалося вище, теплообмінник у таких моделей відтиснутий в нижню частину, під саме дно, тому близькість джерела тепла сильно підриває «здоров'я» холодильника.

- Висока вартість покупки і обслуговування : - зайве говорити, що інновації обходяться недешево. Крім того, що значну суму доведеться віддати за сам холодильник, сильно зростуть витрати на електрику - щонайменше, в два рази. Крім того, ніхто не може гарантувати відсутність поломок, а ремонт холодильників в Києві такої складної техніки коштує значно дорожче звичайного.

Всі ці недоліки, безумовно, повинні бути зважені, однак робити поспішні висновки про «непридатність» американської моделі аж ніяк не варто. Деяким мінусів знайдеться цілком гідне виправдання:

«Ненажерливість» техніки пояснюється тим, що їй доводиться обслуговувати цілих два великих відділення. Але якщо купувати автономну морозилку на додаток до звичайного холодильника - адже морозильні можливості стандартних приладів досить скромні, - споживання енергії все одно відчутно зросте. При цьому абсолютно не факт, що окремо стоїть агрегат буде підтримувати систему No Frost, якій вигідно відрізняються всі представники класу Сайд бай Сайд.

• Якщо підлогу на кухні обладнаний системою підігріву, в місці розміщення холодильника можна прокласти термоізоляційний матеріал - він не дозволить порушувати роботу теплообмінника.

• Камери «американців» не завжди є «сіамських близнюків». Щоб спростити транспортування, деякі виробники (в числі яких популярний бренд Liebherr) випускають колективні моделі - холодильний і морозильний відділи можуть перевозитися і переноситися окремо один від одного, стикуясь вже на етапі установки.

Холодильники Side-by-Side гідні похвали за багато якостей: великий корисний об'єм, раціональну організацію простору, автоматичну розмороження, автономну роботу відділів, можливість постачання чистою водою і льодом. Всі ці впровадження вимагають чималих фінансових витрат, але якщо врахувати, наскільки далеко вперед модель пішла в порівнянні зі звичайними приладами (найбільш просунуті версії забезпечуються навіть «розумним» бортовим комп'ютером!), Витрати здадуться цілком адекватною платою за сімейний комфорт.

10.09.2018