Холодильник French Door

Холодильник French Door

Двадцять перше століття впору називати епохою багатодверних холодильників. До сьогоднішньої кухонній техніці пред'являється набагато більше вимог, ніж до тієї, що була в ходу раніше - їй недостатньо просто бути вмістилищем продуктів, необхідно, щоб доступ до їжі був максимально легким і швидким, щоб все було ергономічно і практично. Моделі типу French Door в повній мірі відповідають насущним запитам користувачів, що підтверджується їх неухильно зростаючою популярністю.

Як виглядають французькі холодильники

Моделі Френч Дор частково успадкували риси Сайд бай Сайд - холодильників з дверцятами а-ля шафа. Стулки відносяться до основного, більш холодному тілу, відділу, під яким знаходиться морозилка - вона може складатися з одного відділення або розбиватися на 2-3 висувних скрині зі зручними секціями. Ряд брендів, зокрема, LG, впроваджує особливу трансформовану камеру, яка здатна підтримувати холодильні, морозильні або «нульові» умови в залежності від того, що конкретно треба зберігати.
Традиційно морозильник висувною, проте деякі виробники все ж відступають від правил і навішують такі ж орні дверці, як і на холодильну камеру. Подібні моделі - найближчі родичі Side by Side, і іноді навіть збігаються з ними за розміром. Відмінність тільки в компонуванні морозилки - вона завжди базується внизу, найчастіше підрозділяючись на 2 вертикальних відділу.
У лінійці Френч Дор зустрічаються не тільки окремо стоять, але і вбудовані моделі - яскравим прикладом є Signature від популярної марки LG.
Як вже зрозуміло з назви, концепцію «багатодверні» розробили французькі інженери. Прототипами French Door були спеціальні шафи-ледохраніліща, поширені у Франції ще в 30-х роках. Ідея була доопрацьована (спочатку техніка не передбачала роботу від мережі), і на початку двохтисячних громадськості представили пристрій, здатний вміщати в себе значну кількість провізії без претензії на захоплення великої території. Простіше кажучи, рефрижератори стали об'ємними, але набагато менш громіздкими в порівнянні з конкурентами - американцями Side by Side, у яких відділення стоять «пліч-о-пліч».
Типові габарити холодильників Френч Дор: висота від 1,6 до 2 метрів, ширина в межах 0,6-1,2 м, глибина в діапазоні від 0,55 до 0,9 м. Мінімальна ємність становить 320 літрів, максимальна - 650.
Американські прилади, якщо тільки мова не йде про справжніх гігантів, кілька обмежують покупців в плані організації морозильного відсіку - полки виходять вузькими, і розміщувати на них продукти не завжди зручно. Французи ж надали свободу одночасно холодильної та морозильної камері, фактично зрівняли їх у правах. Таким чином, у користувачів з'явилася можливість без перешкод завантажувати цілі підноси і листи. Сьогодні холодильники з французькими дверцятами присутні в асортименті майже всіх шанованих брендів - згаданого LG, Samsung, Liebherr, Bosch, SMEG, Electrolux, Haier, Vestfrost, Hotpoint-Ariston, Whirlpool, Gaggenau, Hitachi, Mitsubishi, Panasonic.

Плюси холодильників з французькими дверима

Велика місткість при відносній компактності - далеко не все, чим можуть похвалитися представники класу French Door. У числі інших переваг виділяються наступні:
• «Золотий» корисний об'єм - він становить близько 400 літрів, що значно перевищує можливості звичайного холодильника. У той же час цей показник трохи менше, ніж у моделей Сайд бай Сайд, які багатьох розчаровують зайвої громіздкістю (і само собою, дуже нескромно вартістю). Виходить такий собі компромісний варіант, який цілком задовольняє потреби середньостатистичного користувача.
• Мінімальний ризик «витоку» холоду - при відкриванні морозильник у вигляді шухляди краще утримує холодне повітря, чим той же відділ Сайд бай Сайд.
• Хороший огляд вмісту- орні «американці» мають сильно витягнуту форму, що робить продукти, що лежать на верхніх полицях, труднодосягаемимі. У морозилок більш низького і широкого Френч Дор, за рахунок нижнього розташування, все як на долоні - продукти добре проглядаються, без клопоту завантажуються і витягуються.
• Висока зносостійкість- висувна конструкція морозилки заслуговує похвали як найдовговічніша - звичайні дверцята, що відкриваються в сторону (особливо якщо вони широкі) «засмучуються» набагато частіше. Радує і холодильне відділення: завдяки продуманій системі полиць господарі мають чіткі уявлення про те, де шукати ту чи іншу їжу, їм не доводиться розорювати відразу обидві дверні стулки, а значить, тим не загрожує ранній знос. Це також запобігає втраті холоду, плюс знижується навантаження на компресор - він працює довше і не витрачає зайву електроенергію.
• Швидкий доступ до «популярним товарам» - прогресивні моделі Френч Дор отримують систему поличок, яка навішується у вигляді додаткової дверцята на основну. Це ідеальне місце для зберігання самої «затребуваною» їжі, прохолодних напоїв і лікарських препаратів - щоб дістатися до них, не доводиться розорювати навстіж всю камеру, що чимало заощаджує енергію. Зовні «двері в двері» зовсім непомітна - якщо не знати про існування спеціальної відкриває кнопки, її наявність так і залишиться таємницею для оточуючих. Наочно цю блискучу ідею демонструють вихідці сімейства LG - бренду, який першим реалізував концепцію на практиці.

Технологии, применяемые в холодильниках French Door

Модели с французской дверью отличает не только продуманный дизайн, но и суперсовременный функционал. Особого внимания заслуживают такие технологии:
• Duo Cooling (два контура охлаждения) – система, которая обеспечивает автономное охлаждение холодильной и морозильной камер: каждая работает в своем режиме, наиболее подходящем для хранения продуктов. Такой подход снижает энергозатраты, к тому же запахи из холодильника и морозилки никогда не смешиваются.
Вслед за двухконтурным охлаждением в технический мир пришло и трехконтурное. Система Triple Cooling внедряется в холодильники Samsung, имеющие 2 независимых морозильных отдела (к слову, это отличный пример моделей с двумя парами распашных дверей).
• Power Cooling – вентиляция воздуха внутри камеры. За счет нее холодные воздушные потоки качественно обдувают каждую полку, устанавливается стабильный микроклимат, в котором все продукты находятся в равных условиях.
• Super Cool (суперохлаждение) – режим, при котором холодильник понижает температуру до самого минимума, дабы ускорить охлаждение поступающих продуктов. Актуален для ситуаций, когда еда закупается и загружается большими партиями: пища, уже находящаяся в камере, не страдает от резкой потери холода, который «перетягивает» на себя новоприбывшая провизия. Аналогично действует режим быстрой заморозки – Super Frost.
• Bio Fresh (зона свежести, нулевая камера) – специально выделенная секция для долговременного хранения продуктов (мясо / рыба / дары моря / зелень / сыры / фрукты-овощи). Температура поддерживается на одном и том же уровне – чуть выше 0 градусов, влажность обычно регулируется (нередко отделение разбивается на два бокса, с низкой, до 50%, и высокой степенью влажности воздуха). Прибавка к «жизни», в зависимости от типа еды, составляет от нескольких суток (у нежных ягод) до целого месяца (у твердых плодов, цитрусов и овощей).
• Автоматизированная разморозка No Frost – владельцы техники могут забыть о рутинной оттайке наледи: ее попросту не образуется, так как конденсат своевременно отводится в специальные резервуары, а затем естественным образом испаряется. Система не просто избавляет от хлопот, но и гарантирует сохранность качества продуктов.
• Ice Maker (генерация льда) – опция, позволяющая получать готовый пищевой лед в виде кубиков или крошки. Прибор, подключенный к водопроводу, берет весь процесс на себя; для улучшения качества воды обычно предусматриваются сменные фильтры. По запросу (при нажатии соответствующей кнопки) выработанный лед подается в специальное окошко снаружи холодильника, открывать морозильник не требуется. В случае надобности агрегаты выдают и очищенную холодную воду.
Любителям домашней газировки стоит присмотреться к модели RF24HSESBSR/WT от компании Samsung: «умная» техника готовит и выдает шипучку с любой концентрацией газа.
• Защита от детей – технология, блокирующая открытие дверей и небезопасный случайный доступ к панели управления.
• Антибактериальная защита – камеры холодильника получают специальное напыляемое покрытие, которое препятствует размножению бактерий. Таким образом, продукты оберегаются от преждевременной порчи и появления неприятного «душка».
Продовжуючи тему організації внутрішнього простору, відзначимо корисність полиць висувного, відкидного і складного типу. Перші, оснащені телескопічними направляючими, полегшують доступ до віддалених куточках камери - щоб дістати далекий продукт, досить потягнути полку на себе, і він тут же «під'їде». Другі хороші тим, що їх можна не витягувати, а просто відсунути, звільняючи місце для великої начиння. Треті, за рахунок регулювання по ширині, теж спрощують розміщення високого посуду - тієї, що ставиться «поверхом» нижче.
У класі «французів» спостерігається тенденція до переходу з лінійних на інверторні компресори. У порівнянні з традиційними вони споживають значно менше енергії, працюють набагато тихіше, забезпечують більш швидку заморозку і приготування льоду, а головне, повільніше зношуються - їх діяльність не передбачає постійних включень і відключень. Логічно, що такі мотори істотно здорожують собівартість та вартість ремонту холодильників, які і без того досить недешеві, проте виробники обіцяють, що з часом вкладення окупляться зниженими витратами на оплату електрики.

Найвидатніші моделі

• Холодильник з вакуумним зберіганням - Hitachi R-SF 48 CMU T
Особливість цього приладу - в присутності особливої камери, з якої за допомогою спеціального насоса відкачується все повітря. Завдяки даній дії, а також наявності надійних ущільнювачів, всередині створюється ідеальний мікроклімат - вкрай несприятливий для життєдіяльності мікробів і уповільнюючий процеси окислення. Температура тримається на рівні нуля градусів.
• Холодильник з гарячою заморожуванням - Mitsubishi Electric MR-Z69W
У наступному рефрижераторі також реалізована камера «особливого призначення» - в неї можна завантажувати гарячі продукти без ризику нашкодити вже охолодженої їжі і позбутися «чутливої» начиння, боїться перепадів температури. Великим плюсом стає і те, що компресор не відчуває ні найменшої перевантаження. Як тільки їжа надходить в ізольоване відділення, датчик вимірює її температуру, а потім здійснюється спрямований обдув холодним повітрям.
• Холодильник з вбудованою кавоваркою - GE Caf Series French Door Refrigerator with Keurig K -Cup Brewing System
Наявність такого агрегату скасовує необхідність покупки електричного чайника і машини для приготування кави. Як би дивно це не звучало, в холодильник впроваджений бойлер, готовий видати через диспенсер киплячу, просто гарячу або теплу воду по команді користувача (програма запускається з зовнішньої панелі управління або зі смартфона). Ну а головна фішка цього складного пристрою - варіння кави по капсульної технології: розробники доповнили модель кавоваркою від американської компанії Keurig. Капсули, якими «заправляється» апарат, випускає все той же бренд - на цей момент асортимент включає понад чотири сотні різновидів пиття, не тільки каву, але також какао і всіляких сортів чаю. Процес приготування напоїв займає, максимум, чотири хвилини, обсяг порції (і, відповідно, фортеця заварки) регулюється.
• Інтерактивний холодильник - Viomi Intelligent French Four-door Refrigerator
Талантів у даній моделі хоч відбавляй: безшумна робота (завдяки інверторному компресора), економія електроенергії, прийом голосових команд для синхронізації з іншими кухонними приладами: запрограмований холодильник здатний підключитися до плити, кавоварці, духовці, чайнику або іншому кухонного агрегату, щоб самостійно його включити. Рефрижератор вийшов украй товариською і діяльним - сповіщає про поточну температурі всередині камер (в тому числі передає інформацію на смартфон, якщо господар знаходиться поза домом), транслює відео з кулінарними рецептами, відтворює музичні композиції, при бажанні може навіть закупити їжу в інтернет-магазині. Зв'язавши холодильник з телефоном через bluetooth, користувач отримує можливість приймати вхідні дзвінки прямо з панелі техніки - для цього реалізована гучний зв'язок.

29.03.2021