Чи можна ремонтувати побутову техніку самостійно?

Чи можна ремонтувати побутову техніку самостійно?

Всі ми звикли до своїх маленьких помічників в побуті. Втім, якщо мова йде про холодильнику, пральної або посудомийної машини, то ці прилади невеликими назвати проблематично. Однак вся побутова техніка - від кондиціонера до тостера - не може служити вічно, поломки іноді відбуваються. І тоді насамперед ми намагаємося звернутися в майстерню. Однак люди з інженерною освітою (або хоча б нахилами) задаються питанням: а, може бути, спробувати полагодити апаратуру самостійно?

Ніхто цього робити не забороняє. Є тільки два обмеження на самостійний ремонт побутової техніки:

1. Поломка занадто серйозна, і її складно усунути.

2. У техніки не закінчилася гарантійний термін.

Як відомо, ремонт побутової техніки по гарантії здійснюється безкоштовно. Однак якщо відкрити посібник з ремонту та експлуатації будь-якого апарату, то стане ясно, які з випадків вважаються гарантійними, а які - ні. Наприклад, якщо механічне пошкодження сталося в процесі транспортування пральної машини, то відповідальність за нього несе фірма, яка здійснювала доставку. Ви можете висловити їй претензію і попросити її розв'язати. Однак представники компанії-доставщика можуть послатися на гарантію і перенаправити вас в представництво фірми-виробника. Але з точки зору фахівців останньої, поломка не буде вважатися гарантійним випадком, так як вона не має відношення до заводського браку. І тоді ви можете втратити багато часу і нервів, відшукуючи того, за чий рахунок буде проведений ремонт. Це якраз та ситуація,

Якщо ж ви відчуваєте в собі сили розібратися з поломкою, то вам доведеться завантажити більш докладний посібник з ремонту та експлуатації пральних машин даного типу, поспілкуватися на форумах з цього приводу, адже цілком можливо, що комусь із користувачів вже доводилося виконувати такий ремонт холодильника, пральної машини та іншої побутової техніки, який потрібно вам. Багато форумчани із задоволенням діляться добрими порадами і набутим досвідом.

Втім, уявна поломка пральної машини може виникнути просто в тому випадку, якщо ви, припустимо, випрали верблюже ковдру, після чого забули очистити фільтр. Якщо ви не знаєте, як його відкривати, почитайте знову керівництво по ремонту та експлуатації і знайдіть в ньому опис самого ж фільтра і процесу його очищення. Напевно ви виявите в ньому масу звалялася вовни, а серед неї окислилися монети і давно розшукувані по квартирі гудзики. Що з цього викинути, а що зберегти - вирішувати вам, але ось з фільтра все це треба обов'язково видалити, інакше злив води так і не буде працювати.

Багато дрібні неприємності з побутовою технікою можна полагодити своїми руками, до того ж далеко не всі виробники пломбують корпусу побутової техніки, так що іноді можна її розбирати і під час гарантії.

18.06.2018