Антибактеріальне покриття холодильника

Антибактеріальне покриття холодильника

Холодильник - незамінна річ в кожному будинку. Купуючи продукти харчування, першим місцем, куди вони відправляться, буде холодильник. Але варто задуматися, чи безпечно зберігання продуктів харчування в цьому місці.

День у день заглядаючи, перебираючи продукти, витягуючи готові страви туди і назад, люди не помічають, що через зіткнення зі стінками і полками холодильника заносять мікроби. Одна справа морозильна камера, де температура досягає від -10, до -20 градусів. Але в охолодженому відсіку температура регулюється від 0 до +6, значить, внесені бактерії не те що не пропадуть в такому середовищі, але навіть можуть почати розмножуватися, нехай навіть цей процес буде відбуватися з уповільненням.

Як убезпечити свої продукти?

Виробники знайшли вихід і створили холодильники з антибактеріальним покриттям - це особлива речовина, яке містить срібло на стінках пристрою. Метал усуває дрібні організми і пліснявий грибок, перешкоджає подальшому розмноженню мікроорганізмів усередині холодильного пристрою, створює оптимальне середовище для збереження продуктів, запобігає втраті пестицидів протягом терміну використання.

небезпека бактерій

Багато хто стикався з неприємним запахом в холодильнику. Природно, після появи запаху господині починають проводити генеральне прибирання в холодильній камері. І зустрічаються такі випадки, коли по закінченню прибирання запах не вивітрюється. Це свідчить про те, що всередині пристрою завелися бактерії. Мікроорганізми здатні спровокувати утворення цвілі, яка, як відомо, пристосовується в будь-яких умовах і схильна до розвитку. Це небезпечно тим, що можуть постраждати продукти, а також це призводить до пошкодження поверхні холодильника. Це можна помітити при збиранні, коли чистячі засоби не справляються з забрудненням.

Сире м'ясо, морепродукти, риба, немиті овочі також можуть стати збудниками бактерій - тут важливо не тільки якість продуктів, але і їх правильне зберігання. Потрібно пам'ятати, що це може привести до серйозних захворювань.

Властивості срібла, як антисептика

Сьогодні вартість холодильників з антибактеріальним покриттям помітно дорожче, ніж вартість звичайного агрегату. Але виробництво таких пристроїв враховує бажання споживачів придбати товар за прийнятною ціною.

Срібло має антисептичні властивості. Наприклад, в Індії, країні неординарних традицій, після смерті поховання померлого відбувається незвичайним способом: його поміщають на паром і пускають за течією святої ріки. Але що ж сприяє тому, що в цій річки немає інфекцій, і її вода придатна для пиття?

Річка повна киснем, тому вона є сильним окислювачем, що не тільки запобігає розмноженню паразитів, але і призводить до їх загибелі. А русло річки багато великим скупченням срібних покладів, і коли іони потрапляють у води річки, вони очищають її від шкідливих мікроорганізмів, і тим самим вода стає чистою.

Те ж саме можна помітити, якщо виконати досвід зі срібною ложкою, опустивши її в неочищену воду. Срібло значно поліпшить якість води.

Як антисептик усуває мікроби?

Пульверизації срібла на всередину поверхні холодильних пристроїв зменшує чисельність шкідників і перешкоджає їх розмноженню. Товщина такого напилення становить до 100 мікрон.

Виробники холодильників підходять до такої проблеми по-різному, надавши споживачеві право вибору. У покупця є можливість купити товар з використанням різних технологій. Electrolux оснащені технологією АВС Sanitized. Завдяки прозорому керамічному покриттю, в якому міститься срібло, відбувається взаємодія з мікробами, і запобігає розмноженню бактерій будь-якого типу.

Німецька марка Bosch розробила технологію під назвою AgION. Антисептичну покриття рівномірно розподілено на антикорозійною стінці по площині холодильної камери. Частинки срібла руйнують шкідливі бактерії, не даючи їм розмножуватися. Таке покриття здатне знищити найнебезпечніші мікроби.

Від Samsung пропонується розробка Silver Nano. Аналогічне виробництво антибактеріальних покриттів. Під впливом антисептичний металу ризик розмноження шкідливих мікробів мінімальний.

Розробляючи антибактеріальні покриття, виробники в першу чергу дбають про ваше здоров'я. Адже холодильники з напиленням срібла знижують ризик інфекційних захворювань. Але потрібно пам'ятати, що продукти теж вимагають гарної обробки, перш ніж вони відправляться в холодильник. Овочі і фрукти потрібно мити в гарячій воді. М'ясо, рибу та інші швидко псуються продукти утилізувати до того, як закінчиться термін зберігання. Майстри з ремонту холодильників рекомендують зберігати продукти в спеціальних ємностях, так бактеріям важко буде потрапити на поверхню продуктів і нашкодити їх зберігання.

16.09.2018